Masaż holistyczny

Masaż holistyczny

Masaż holistyczny. Zdjęcie 2

Zdjęcie. Masaż holistyczny

 

Terapia holistyczna traktuje organizm jako „całość”, co oznacza, że zabieg masażu rozpieszcza nie tylko ciało fizycznie, ale będzie to również rozwiązywanie problemów wewnętrznych i zewnętrznych.  Zapewnienia przy tym bardzo skuteczne metody przywracania równowagi. Holistyczny masaż terapeutyczny poprzez stosowanie dotyku jest relaksacyjnym zabiegiem, uwalniającym ciało oraz umysł od stresu i zmęczenia. Jednocześnie zwiększa energię człowieka.

Jak Holistyczny masaż może pomóc

Masaż ten rozluźnia napięte mięśnie, wspomaga odprowadzenie limfatyczne, uwalnia toksyny i pomaga organizmowi na wiele innych, pozytywnych sposobów. Stres fizyczny i emocjonalny, a także mnóstwo innych problemów związanych ze zdrowiem mogą być zmniejszone poprzez łagodzący, terapeutyczny dotyk. Można porównać go do ładowarki energii, dzięki czemu znacznie poprawi się jakość snu i koncentracji, polepszy krążenie, jak  również uzyskuje się głębszy, bardziej zrelaksowany oddech.

Masaż Holistyczny – jest całkiem bezpieczny i raczej bezbolesny.
Dzięki temu masażowi nasz organizm wycisza się, relaksuje. Przynosi osobie masowanej ukojenie, a także poprawia kondycję fizyczną i psychiczną.
W trakcie masażu wybiera się najważniejsze punkty, które odczytywane są jako przynoszące dolegliwości i problemy bolesne natury fizycznej jak i psychicznej.
Dzięki temu masażowi poprawi się przemiana materii, wzmocni cały organizm. Poprawi się też równowaga energetyczna. Dzięki czemu osobie masowanej poprawia się nastrój, czują się szczęśliwsi, odzyskują chęć do działania.
Masaż holistyczny można wykonywać kamieniami, naprzemiennie raz gorącymi, a  raz zimnymi. Osoba masowana po takim zabiegu jest zrelaksowana i wyciszona, dzięki temu zapewnia się jej uspokojenie psychiczne, usuwa stres, łagodzi napięcie mięśni, ułatwia zasypianie. Masaż holistyczny to fantastyczny zabieg na ciało, duszę, umysł i emocje.
Masaż holistyczny wykonuje się delikatnie, łagodnie,, stosuje się bujanie i  kołysanie w odpowiednim rytmie.

 

Działanie masażu holistycznego :

  •  koi stargane nerwy i objawy bólowe
  •  obniża napięcie
  •  poprawia kondycję wszystkich narządów wewnętrznych
 
W trakcie masażu pobudzane są wszystkie płyny w organizmie ( limfa, krew, płyn rdzeniowo-mózgowy).
Masaż holistyczny uwalnia energię i odblokowuje. Działa pozytywnie na skórę i mięśnie. Niweluje również bóle w okolicy kręgosłupa i bóle głowy.  Wpływa także regulująco na emocje. Rodzaj intensywności dobiera się indywidualnie pod względem cech i dolegliwości danej osoby.
 
Masaż ten nie tylko wykonuje się u osoby dorosłej, ale zalecany jest także dla dzieci.
 
Masaż ten można również wykonywać na podłodze  (na macie), a pacjent  powinien być w ubraniu, które nie krępuje ruchów.